Akademik (Anadolu Üni.)

Araştırma Yöntemleri Seminerleri boyunca sağlanacak akademik imkanlar.

Veritabanları, Kablosuz İnternet, Finans Laboratuvarı ve Refinitiv Eikon/DataStream

Kişisel dizüstü bilgisayarlarınızdan Eduroam ile kampüs içerisinde kablosuz internet kullanabilmeniz sağlanacak. Anadolu Üniversitesi kütüphanesinin üye olduğu çok sayıdaki veri tabanından yararlanabileceksiniz. Ayrıca, derslerin gerçekleşeceği İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde bulunan Finans Laboratuvarını kullanabilme imkânı bulacaksınız. Ayrıca, katılımcılar Anadolu Üniversitesinin üye olduğu veri tabanları arasında yer alan ve dünyanın en kapsamlı veri tabanlarından biri olan Refinitiv Eikon/DataStream i kullanarak yüksek frekansta pek çok veriye ulaşabileceklerdir. Eikon-Datastream servisine 4 terminal üzerinden erişilebilmektedir. Bunların 2 adeti İktisadi İdari Bilimler Fakültesinde bulunan Finans Laboratuvarında, 2 adeti Kütüphane Referans ve Rezerve bölümlerindedir.

Çalışma

Modüllerimizin son dersinde, üzerinde çalıştığınız akademik eserinizle ilgili soruları dersin eğitmenine yöneltebileceksiniz.

Kütüphane

Anadolu Üniversitesi kütüphanesi 12.330 m2 alanı kapsamakta ve 1000 kişilik oturma kapasitesine sahiptir. Seminer katılımcıları Anadolu üniversitesinin üye olduğu pek çok elektronik dergi, kitap vb. kaynaktan ücretsiz olarak faydalanabilecektir. Anadolu üniversitesi kütüphanesi kapsamlı bir koleksiyona sahiptir, katılımcılar bu olanaklardan ücretsiz olarak yaralanabileceklerdir.

 

Kitap

330.702 adet

e-Kitap

430.611 adet

Aktif Dergi Aboneliği

427 adet

e-Dergi

51.120 adet

e-Materyal (Rapor,Gazete, Seri, Nota)

252.658 adet

Dergi (ciltli)

40.888 adet

Veritabanı

65  adet

Tez

8.537 adet

Müzik Notası

7.435 adet

Mikrofiş

6.802 adet

Mikrofilm – Rulo

1.167 adet

Rapor

879 adet

Proje

1.483 adet

Başlamaya hazır mısın?

Araştırma seminerleri 2021 yılı kayıtları başladı. Kontenjanlar dolmadan kaydını yaptır !