Akademik

Araştırma Yöntemleri Seminerleri boyunca sağlanacak akademik imkanlar.

Veritabanları ve Kablosuz İnternet

Kişisel dizüstü bilgisayarlarınızdan Eduroam ile kampüs içerisinde kablosuz internet kullanabilmeniz sağlanacak. Bu sayede kütüphanemizin elektronik kaynaklarına da ulaşabileceksiniz.

 Çalışma

Modüllerimizin son dersinde, üzerinde çalıştığınız akademik eserinizle ilgili soruları dersin eğitmenine yöneltebileceksiniz.

Kütüphane

Sakarya Üniversitesi Merkez Kütüphanesi, 6.721m2 lik alanda aynı anda 730 kişiye hizmet vermektedir. Birinci katta süreli yayınlar, çalışma salonu,  referans bölümü (ansiklopediler, standartlar, tezler, raporlar vb.) ve gazete okuma bölümü; ikinci katta kitaplar,CD ROM, sözlükler ve Atatürk Kitaplığı’ndan oluşan koleksiyon; üçüncü katta ise okuma salonu,bilgisayarla çalışma salonu ve Görsel-İşitsel Bölümü,  dördüncü katta ise Bireysel Çalışma Salonu bulunmaktadır.  Ayrıca kütüphanenin her katında kablosuz internet erişimi mevcuttur.  Kütüphanemizde 136 binden fazla basılı kaynak bulunmaktadır. Ayrıca 73 binden fazla elektronik kitaba,  63 binden fazla elektronik dergiye  ve 1 milyon 200 binin üzerinde elektronik teze erişim sağlayabilirsiniz.